Fiction world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum RPG real
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dragostea interzisa dintre un inger si un vampir [original enetual +16 sau +18]

In jos 
AutorMesaj
Kaora Anya

Kaora Anya


Mesaje : 86
Data de înscriere : 21/08/2010

Dragostea interzisa dintre un inger si un vampir [original enetual +16 sau +18] Empty
MesajSubiect: Dragostea interzisa dintre un inger si un vampir [original enetual +16 sau +18]   Dragostea interzisa dintre un inger si un vampir [original enetual +16 sau +18] Icon_minitimeSam Aug 21, 2010 2:09 am

Am aterizat si cu un fic original. Asa cum spune titlul este vorba de o dragoste interzisa intre un vampir, care va fi baiatul si un inger care va fi reprezentat de fata. Eventual va fi +16 sau +18. Nu se stie sigur : - ??. Daca eu nu stiu atunci cine? Ei bine eu mi-am facut datoria sa avertizez, pentru cei slabi de inima =)))
So va voi oferii numai prologul ^.^ si sper sa va placa.

Prolog :
„Daca Eva nu ar fi muscat din mar, noi am fi fost nemuritori? Daca sarpele acela blestemat nu ii oferea marul, noi acum eram cu totii fericiti in Rai? Daca Dumnezeu nu ar fi pus acea restrictie pe acel mar, cum era acum? Daca Dumnezeu nu l-ar fi creat pe Adam, si apoi pe Eva, cum era pamantul acum?
Acestea sunt intrebari ce trec prin mintea o doua persoane. O fata care acum este ingeras, de la frageda varsta de saisprezece ani si un baiat care fara sa vrea a ajuns vampir, tot la o varsta frageda, doar ca era cu un an mai mare decat fata. Amandoi sunt nemuritori, dar oare lor le este bine asa? Oare ce au pierdut cand au devenit ceea ce au devenit?
Eu stiu la ce au renuntat ei fara macar sa isi dea consimtamantul. Au renuntat la o dragoste pura. Fara pete. La fel ca ei. Fata este pura in Rai, iar baiatul este patat aici pe pamant. Chiar daca acesta moare, desi este o probabilitate foarte mica, insa daca este ucis, totul este posibil. Daca el paraseste lumea aceasta, tot nu isi va revedea dragoastea, pe ingerasul lui, ingerul care a pus stapanire pe inima lui si nu mai iese de acolo. De ce? Pentru ca vampirii nici-o data nu vor avea cale libera in Rai, deoarece ei nu sunt puri, sunt insetati de sange.
Este o poveste trista, dar nu se poate schimba. Ar fi o cale, dar aceasta este mult prea primejdioasa pentru amandoi. Acum ei sunt separati, pentru cat timp, este greu de spus... depinde de voia Lui, poate sa le crute suferinta, sau poate sa o lase sa curga in continuare.
~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~
-Te rog draga mea, trezeste-te, nu ma parasii, nu acum... spune si lacrimile ii curg pe obraji. Salvare vine si i-a persoana ranita. Baiatul care acum cateva minute plangea... merge devastat pe strazile pustii. Nu stie daca iubita lui va muri sau nu. O persoana misterioasa apare in sapatele lui si il intreaba cu o voce „grijulie”:
-Ce s-a intamplat dragul meu? Nu ai idee daca persoana pe care tu o iubesti va trai? Ai vrea un raspuns? Va trai doar daca accepti oferta mea... Nu asculta ce are de spus baiatul si se napusteste asupra lui. Din fundatura aleei se aud tipete de ajutor si de durere. Nu dureaza mult si agresorul pleaca si lasa baitul jos inconstient. Ceea ce nu stia baitul este faptul ca nu mai era om.
~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~
Totul este alb in jurul ei. Nu a putut fi stabilizata la acele aparate. Este in expresul „Rai” acum, ea nu are idee acum ce se intampla, nu are idee nici cati oamnei plang dupa ea acum. Multe inimi sunt rupte datorita acestei intamplari nefericite.
~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~^~
Cam asta este o parte trista din viata a doua persoane care nu se pot impotrivi destinului...sau da.




Melodii:
Melodia acestui capitol

sper ca melodia sa vi se para potrivita, cel putin mie mi s-a parut : D

P.S. Ficul este in desfasurare asa ca nexturile vor ajunge mai greu, dar pana acum mi se pare cel mai reusit fic al meu ^_^ si din alea postate si din cele nepostate
Sus In jos
http://nuestra-creatividad.forumhit.ro/index.htm
 
Dragostea interzisa dintre un inger si un vampir [original enetual +16 sau +18]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fiction world :: Fan area :: Fan fic-
Mergi direct la: